„Most do samodzielności” dofinansowany ze środków PFRON
Istotą projektu jest prowadzenie szerokiego spektrum działań terapeutycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb odbiorców projektu, czyli dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności.
Działania terapeutyczne mają doprowadzić do uzyskania maksymalnej samodzielności w stopniu dostępnym indywidualnie dla każdego z beneficjentów. Wszystkie formy terapii prowadzone są w sposób fachowy, metodyczny i kompleksowy przez grupę wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów specjalizujących się w różnych formach terapii. W ramach projektu odbywają się zajęcia z terapii logopedycznej, dogoterapii, hipoterapii, terapii metodą Integracji Sensorycznej, terapii metodą Biofeedback, ergoterapii, gimnastyki korekcyjnej, stymulacji społecznej sfery rozwoju z elementami socjoterapii i mieszkalnictwa treningowego.
Poszczególne rodzaje form terapeutycznych przydziela zespół terapeutyczny na podstawie wskazań Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, opinii zespołu terapeutycznego, zaleceń lekarskich analizy stanu zdrowia, poziomu funkcjonowania, wieku i potrzeb poszczególnych beneficjentów projektu. Zdecydowana większość form terapeutycznych odbywa się w salach i gabinetach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu. Poza placówką odbywa się hipoterapia, oraz część zajęć realizowanych w ramach ergoterapii. Na potrzeby mieszkalnictwa treningowego, które ma charakter weekendowy wykorzystywany jest internat funkcjonujący przy placówce w dni powszednie. Projekt skierowany jest do przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Świat Malucha oraz uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu.
Zadanie zrealizowano ze środków PFRON