fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar




Aktywność razy cztery



image

„Aktywność razy cztery”

Festyn Integracyjny

9. czerwca 2024 odbyła się 11. już edycja Festynu Integracyjnego "'RAZEM BLIŻEJ" organizowanego przez Milickie Stowarzyszenie "Razem Bliżej" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Miliczu.
W słoneczną, czerwcową niedzielę jak co roku przyszkolny dziedziniec zapełnił się tłumem uśmiechniętych ludzi w różnym wieku. Prócz uczniów i absolwentów milickiego SOSW oraz ich rodzin, swoją obecnością zaszczycili nas przyjaciele z innych placówek, goście oraz rzesza ludzi dobrej woli chcących z nami świętować ten wyjątkowy dla nas dzień. W tym gronie byli również Dorota Folmer - Starosta Powiatu Milickiego oraz Wojciech Piskozub - Burmistrz Gminy Milicz z rodzinami.
Imprezę otworzyły dyrektor SOSW Ewa Markiewicz i prezes Milickiego Stowarzyszenia RAZEM BLIŻEJ Agnieszka Dwojak. Dobrej zabawy życzyła wszystkim również pani starosta Dorota Folmer podkreślając swoją radość z faktu, że festyn zgromadził rzesze spragnionych zabawy milusińskich oraz wagę integracji społecznej. Moc przygotowanych atrakcji spowodowała, że ani najmłodsi, ani starsi nie mieli czasu na nudę. Rozpoczęło się od występu przedszkolaków z Przedszkole Niepubliczne "Świat Malucha" w Miliczu, potem był występ grupy absolwentów wspartych uczniami naszej placówki. Po nich przyszedł czas na pokaz taneczny Akademia Tańca Jaskier. Działo się również poza sceną. Najmłodsi mieli sposobność szaleństw na dmuchańcach, były też stoiska tematyczne – malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki, kącik artystyczny, animacje, stoisko ze strojami postaci z bajek. Dużymi atrakcjami okazały się również wypełniona ciekawostkami prezentacja ptaków drapieżnych oraz pełen humoru pokaz Iluzjonista Kuba Warkocz. Kiedy milusińscy bawili się w najlepsze, nieco starsi słuchali muzyki. Najpierw na scenie pojaw się Tadeusz Kuśnierz z akordeonem, a chwilę później wsparł go wokalnie milicki bard Ryszard Jurkanis, który śpiewał własne kompozycje. Na deser scena zapełniła się muzykami Milicka Orkiestra Dęta pod batutą Przemysława Wasielewskiego. Orkiestra dęła, jak się patrzy i jak zwykle porwała publiczność. Zadbaliśmy również o to, by nikt nie bawił się „na głodnego”. Serwowano grillowane kiełbaski, tosty, chleb ze smalcem, wypieki pracowników SOSW oraz rodziców uczniów, był tez popcorn i wata cukrowa. Tradycyjnie już zorganizowano również loterię fantową, z wieloma cennymi nagrodami. Nagrodą główną finałowego losowania był rower. Wylosowano również m. in. zestaw klocków Lego, zestaw sodastream, przelot motolotnią, urodziny z dmuchańcami, przejażdżkę bryczką, przejażdżki meleksami i wiele voucherów na różnorakie usługi lokalnych przedsiębiorców. Poza tym na profilu fb szkoły prowadzone będą licytacje, m.in. na przelot widokowy awionetką czy koszulka Damian Wojtaszek. W trakcie trwania festynu była sposobność zaopatrzenia się w wyroby ze sznurków Shnoorki, odzież dziecięcą oraz torebki z motywami przyrodniczymi Igiełka Katarzyna Joksz oraz ręcznie wyrabiane pluszaki Oliminelli. Festyn z właściwym sobie wdziękiem i humorem prowadziła Bogusława Choma.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim firmom, instytucjom i osobom prywatnym, które wsparły organizację naszego festynu. Bez Państwa wielkiego serca organizacja tak udanej imprezy byłaby niemożliwa.

Akcja Ekologiczna „Dęby zamiast śmieci”

11 października na terenie Ostoi Konika Polskiego odbyła się 8. edycja Akcji Ekologicznej „Dęby zamiast śmieci. Organizowane corocznie przedsięwzięcie ma na celu krzewienie edukacji ekologicznej wśród osób z niepełnosprawnością oraz najmłodszych członków lokalnej społeczności. Tym razem padł frekwencyjny rekord, bo naliczyliśmy grubo ponad 300 osób. Pomimo nienajlepszych prognoz złota polska jesień znów nie zawiodła.
Akcja rozpoczęła się od sprzątania Ostoi oraz szlaków doń wiodących. Podzieleni na grupy uczestnicy przedsięwzięcia zbierali śmieci z dróg i ścieżek wiodących do urokliwego kompleksu. Na samej Ostoi śmieci było stosunkowo niewiele, natomiast intensywnie użytkowany główny trakt wiodący od strony ulicy Grzybowej był dosyć mocno zaśmiecony. Znaczna część uczestników akcji łączyła ją z grzybobraniem, bo w tym roku w Dolinie Baryczy grzybowy urodzaj, również w okolicach Ostoi. Po zakończeniu sprzątania dokonano nasadzenia. Podobnie jak w roku poprzednim Ostoja wzbogaciła się o jedno drzewko, tym razem brzozę, którą posadziła grupa „Delfinki” z Niepublicznego Przedszkola „Świat Malucha” w Miliczu. Przedstawiciele pozostałych placówek otrzymali sadzonki dębów, klonów, lip, brzóz z zadaniem posadzenia drzewek u siebie i pielęgnowania ich. W myśl sprawdzonej zasady „przyjemne z pożytecznym” po zakończeniu sprzątania odbyła się biesiada, w trakcie której była okazja pojeździć bryczkami, pospacerować po okolicy, skosztować pyszności z grilla oraz wziąć udział w różnorakich konkursach, quizach i animacjach o charakterze przyrodniczym. Dla najmłodszych zaś przygotowano strefę dmuchańców z karuzelą. W akcji uczestniczyli przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej z Namysłowa, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Nowej Soli, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krotoszynie, Specjalnego Ośrodka szkolno-Wychowawczego w Konarzewie, SP 1 w Miliczu, SP 2 w Miliczu, Przedszkola Samorządowego w Miliczu, Niepublicznego Przedszkola „Świat Malucha” w Miliczu oraz uczniowie i absolwenci naszej placówki.

Festyn Integracyjny „Dostępny szlak”

29 września zorganizowaliśmy 8. edycję Festynu Integracyjnego „Dostępny szlak”. Jest to coroczna impreza służąca przełamywaniu niekorzystnych stereotypów dotyczących niepełnosprawności, integracji społecznej i promocji aktywności osób z niepełnosprawnością na łonie natury.
W zgodzie z tradycją imprezie towarzyszyła aura typowa dla złotej polskiej jesieni. Tym przyjemniej korzystało się z przygotowanych atrakcji. A tych nie brakowało. Była okazja pojeździć bryczkami po okolicy, popływać kajakami po jednym ze stawów kompleksu Ostoja Konika Polskiego. Poza tym przygotowano strefę dmuchańców dla dzieci oraz konkursy, quizy i animacje. Były też pyszności z grilla, kiermasz słodkich wypieków i wyrobów rękodzielniczych naszych uczniów. Na festynie pojawiły się prawdziwe tłumy. Prócz uczniów i absolwentów naszej placówki oraz ich rodzin i członków Milickiego Stowarzyszenia „Razem bliżej” w imprezie uczestniczyli goście z zaprzyjaźnionych placówek ościennych województw, miliczanie oraz turyści odwiedzający urokliwą Ostoję.

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu pn. „Aktywność razy cztery” finansowanego ze środków PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  • PFRON
  • Budżet Państwa


Szybki kontakt

Jesteśmy codziennie do Twojej dyspozycji. Zadaj nam pytanie, wyślij wiadomość, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Armii Krajowej 2, 56-300, Milicz

sekretariat@soswmilicz.pl

71 384 07 45