fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar




Przyjazny Szlak



image

„Przyjazny Szlak"

Projekt dotyczył aktywizacji mieszkańców powiatu milickiego i innych miejscowości Dolnego Śląska na gruncie turystyczno-krajoznawczym i edukacyjno-ekologicznym. Jego istotą była organizacja dwóch imprez łączących pożyteczne treści i atrakcyjne formy. Uczestnikami obu przedsięwzięć byli uczniowie i absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu, podopieczni innych placówek edukacyjnych regionu oraz goście z innych części Dolnego Śląska.

Pierwszą z imprez był Rajd „Bryczką przez Dolinę Baryczy”. W trakcie rajdu jego uczestnicy przemierzali bryczkami Rezerwat „Stawy Milickie” odwiedzając m.in. kompleks stawów Stawno, Grabownicę, Rudę Milicką i Niesułowice. W trakcie przejażdżki jej uczestnicy podziwiali lokalną przyrodę oraz wysprzątali kilka odwiedzonych miejsc. Po zakończeniu rajdu odbyła się biesiada przy ognisku, była też okazja zwiedzić stadninę koników polskich "U Macieja" w Niesułowicach, a na najmłodszych czekały dodatkowe atrakcje w postaci dmuchańców. Drugą ze zorganizowanych imprez była Akcja Ekologiczna „Drzew nigdy za wiele”. Akcję sadzenia drzew udało się zorganizować jesienią, chwilę przed wprowadzeniem drastycznych ograniczeń związanych z drugą falą pandemii. Przedsięwzięcie niestety nie mogło mieć formuły otwartej, jak wcześniejsze jego edycje. Nakaz dystansu społecznego spowodował, że uczestników podzielono na niewielkie grupy i nasadzeń dokonywano w mniejszym gronie. Poza tym konieczność noszenia maseczek nieco skryła radość ze wsparcia przyrody. W ramach akcji posadzono młode dąbki, buki oraz brzozy i bardzo dobrze… bo przecież drzew nigdy za wiele.

Organizatorem przedsięwzięcia było Milickie Stowarzyszenie RAZEM BLIŻEJ wspierające działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu.

Projekt finansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

  • Województwo Dolnośląskie

Szybki kontakt

Jesteśmy codziennie do Twojej dyspozycji. Zadaj nam pytanie, wyślij wiadomość, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Armii Krajowej 2, 56-300, Milicz

soswmilicz@o2.pl

71 384 07 45