Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane zgodnie z regulaminem. Administratorem danych osobowych jest SOSW w Miliczu ul. Armii Krajowej 2
Kolejna edycja przedsięwzięcia obejmującego organizację czterech dużych imprez mających na celu promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością w różnych dziedzinach życia.
Kolejna edycja przedsięwzięcia obejmuącego organizację czterech dużych imprez mających na celu promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością w różnych dziedzinach życia.
Projekt dotyczy usamodzielniania i uspołecznienia 20 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz dzieci i młodzieży niedostosowanej społecznie i sprawiającej problemy wychowawcze.
Istotą przedsięwzięcia jest prowadzenie działań usamodzielniających, uspołeczniających i terapeutycznych skierowanych do uczniów i absolwentami SOSW, poprzez prowadzenie tzw. mieszkalnictwa treningowego.
Cykl czterech imprez służących integracji społecznej, aktywizacji osób z niepełnosprawnością i przełamywaniu niekorzystnych stereotypów dotyczących tegoż środowiska.
Istotą projektu jest poszerzenie oferty terapeutycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego o tzw. terapię wielozmysłową polegającą na stymulacji odbioru i przetwarzania właściwie wszystkich zmysłów, którymi dysponuje człowiek.
Istotą przedsięwzięcia było zapewnienie uczniom i absolwentom Specjalnego Ośrodka szkolno-Wychowawczego w Miliczu i przedstawicielom innych placówek edukacyjnych gminy Milicz udziału w zorganizowanych zajęciach sportowo-rekreacyjnych.
Dwuczęściowy projekt o charakterze turystyczno-edukacyjnym. Jego ideą była promocja aktywności osób z niepełnosprawnością na szlakach turystycznych oraz integracja społeczna.
Cykl sześciu imprez aktywizujących osoby z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności na kilku płaszczyznach życia społecznego (sportowa, rekreacyjno-turystyczna, edukacyjno-ekologiczna, kulturalna).
Istotą projektu była aktywizacja grupy 70 uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego poprzez zapewnienie im uczestnictwa w regularnych zajęciach sportowych.
Projekt skierowany jest do grupy 110 beneficjentów z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności. Działania aktywizujące miały formę sześciu imprez o różnej specyfice.
Aktywizacja grupy 70 uczniów i absolwentów naszej szkoły zamieszkujących powiaty milicki, wrocławski i trzebnicki poprzez uczestnictwo w regularnych zajęciach sportowych.
Przedsięwzięcie dotyczyło usamodzielniania i uspołecznienia osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności w wieku od 12 do 35 roku życia poprzez uczestnictwo w weekendowych zajęciach warsztatowych i usamodzielniających.
Aktywizacja podopiecznych i absolwentów SOSW i Przedszkola "Świat Malucha" do działań na rzecz lokalnej przyrody. W ramach przedsięwzięcia odbywały się plenerowe akcje edukacyjno-ekologiczne i wycieczki krajoznawcze po regionie.
11 maja 2018 roku na terenie Ostoi w Miliczu zorganizowaliśmy piknik rekreacyjny, którego istotą było przybliżenie jego uczestnikom bryczki, jako jednej z form turystycznych charakterystycznych dla Doliny Baryczy. Prócz przejażdżek bryczkami przygotowaliśmy szereg innych atrakcji.
Przedsięwzięcie zrealizowane w trakcie wakacji 2018 w ramach konkursu dotacyjnego „W stronę Odry” miało na celu popularyzację szlaków wodnych Odry i jej dopływów. Dzięki realizacji podopieczni i absolwenci wspieranego przez SOSW oraz dzieci i młodzież z innych placówek powiatu mieli okazję wzięcia udziału w trzech spływach kajakowych wybranymi odcinkami Baryczy.
Zadanie polegało na zorganizowaniu przeglądu muzyczno-plastycznego, w trakcie którego uczestnicy zaprezentowali utwory wokalne nawiązujące do specyfiki regionu.
Aktywizacja grupy stu uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego poprzez organizację atrakcyjnych form działań ukierunkowanych na pożyteczne cele.
Istotą projektu jest aktywizacja grupy 70 uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego poprzez zapewnienie im uczestnictwa w regularnych zajęciach sportowych.
Istotą projektu jest prowadzenie szerokiego spektrum działań terapeutycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb odbiorców projektu, czyli dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności.
Doroczny Pikniku „Razem Bliżej” dla wszystkich zainteresowanych integracją lokalnej społeczności i przełamywaniem stereotypów dotyczących uczniów tzw. szkolnictwa specjalnego.
Istotą przedsięwzięcia było zapewnienie podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym. W ramach projektu przeprowadzono dwa spływy kajakowe ze sprzątaniem rzeki oraz dwie wycieczki bryczką połączone ze sprzątaniem szlaków turystycznych.
Istotą projektu była organizacja cyklu czterech imprez służących aktywizacji niepełnosprawnych uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Świat Malucha”, a także podopiecznych innych placówek wspierających osoby z niepełnosprawnością z województwa Dolnośląskiego.
Projekt zakłada organizację cyklu 4 imprez aktywizujących 150 osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności na kilku płaszczyznach życia społecznego (sportowa, rekreacyjno-turystyczna, edukacyjno-ekologiczna, kulturalna).
Projekt dzięki któremu powstała ta właśnie strona internetowa. W tworzenie angażowani są również uczniowie SOS-W, którzy w miarę indywidualnych możliwości będą współtworzyć bieżące teksty i bazę fotograficzną.
Projekt skierowany był do grupy 19 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 4 z nich to osoby ze sprzężonymi rodzajami niepełnosprawności, 15 zaś to młodzież z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, wymagająca działań usamodzielniająco-uspołeczniających.