fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Baryczą w stronę Odryimage

„Baryczą w stronę Odry" (Samorząd Województwa Dolnośląskiego)

W trakcie wakacji 2018 zrealizowaliśmy projekt pn. „Baryczą w stronę Odry”. Przedsięwzięcie, które sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu dotacyjnego „W stronę Odry” miało na celu popularyzację szlaków wodnych Odry i jej dopływów. Dzięki realizacji projektu podopieczni i absolwenci wspieranego przez Stowarzyszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz dzieci i młodzież z innych placówek powiatu mieli okazję wzięcia udziału w trzech spływach kajakowych wybranymi odcinkami Baryczy.

Dla zdecydowanej większości nie było to pierwsze spotkanie z kajakiem bowiem Stowarzyszenie od kilku lat organizuje rozmaite przedsięwzięcia służące poznawaniu i wspieraniu lokalnej przyrody z wykorzystaniem charakterystycznych dla regionu form turystycznych, w tym kajakarstwa. Uczestnicy projektu mieli sposobność sprawdzenia się w różnych warunkach atmosferycznych, pierwszemu spływowi towarzyszyła deszczowa pogoda, w trakcie dwóch kolejnych było natomiast upalnie. Zwiedzając kajakiem region, płynący mieli okazję podziwiać to co w Baryczy wyjątkowe, czyli powalone w koryto drzewa, meandry świadczące o tym, że rzeka żyje, ślady bytności bobrów, oraz mnóstwo mniejszych i większych gatunków ptaków zamieszkujących nadbaryckie lasy i łąki oraz okoliczne stawy. Projekt był elementem realizowanej przez Milickie Stowarzyszenie „RAZEM BLIŻEJ” edukacji ekologicznej, w związku z czym poszczególne spływy prócz wymiaru turystyczno-krajoznawczego miały wymiar ekologiczny. Ich uczestnicy podziwiając okolice przy okazji sprzątali szlak kajakowy wyciągając z wody wszystko to czego w niej być nie powinno.

Zadanie zrealizowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego

  • Samorząd Województwa Dolnośląskiego

Szybki kontakt

Jesteśmy codziennie do Twojej dyspozycji. Zadaj nam pytanie, wyślij wiadomość, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Armii Krajowej 2, 56-300, Milicz

soswmilicz@o2.pl

71 384 07 45