fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Samodzielni z Fundacją PZUimage

„Samodzielni z Fundacją PZU”

Projekt dotyczy usamodzielniania i uspołecznienia 20 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz dzieci i młodzieży niedostosowanej społecznie i sprawiającej problemy wychowawcze poprzez usamodzielniające zajęcia weekendowe z zakwaterowaniem nocnym.

W trakcie zajęć uczestnicy rozwijają swoje umiejętności samoobsługowe związane z higieną osobistą i toaletą. Uczą się przyrządzania prostych posiłków, estetycznego ich spożywania, utrzymywania porządku w najbliższym otoczeniu (przygotowanie posłania, sprzątanie, wycieranie kurzy, podlewanie kwiatów), prania, prasowania, mycia naczyń, dobierania adekwatnej do pory roku i sytuacji odzieży. Poza tym rozwijają swoje kompetencje w zakresie współpracy w grupie, planowania i zagospodarowywania wolnego czasu w sposób pożyteczny i adekwatny do wieku, planowania i robienia zakupów, itp. Dodatkowo zgodnie z potrzebą czasów w trakcie zajęć prowadzona jest stymulacja odpowiednich nawyków higienicznych ograniczających rozprzestrzenianie się pandemii COVID-19.
Zajęcia prowadzi sześciu asystentów/opiekunów. Przedsięwzięcie realizowane jest w mieszkaniu znajdującym się przy internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Kwota dofinansowania - 26 525,00 zł

Czas trwania: 10 marca – 30 lipca 2022

Projekt realizowany ze środków Fundacji PZU

  • NOWEFIO


Szybki kontakt

Jesteśmy codziennie do Twojej dyspozycji. Zadaj nam pytanie, wyślij wiadomość, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Armii Krajowej 2, 56-300, Milicz

soswmilicz@o2.pl

71 384 07 45