fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Sport Wart Zachoduimage

„Sport wart zachodu” (Samorząd Województwa Dolnośląskiego)

Istotą projektu jest aktywizacja grupy 70 uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego poprzez zapewnienie im uczestnictwa w regularnych zajęciach sportowych.

Biorąc pod uwagę różny stopień niepełnosprawności oraz poziom funkcjonowania adresatów projektu zaplanowano prowadzenie dwóch rodzajów zajęć. Pierwsze to treningi piłkarskie, drugie zaś treningi boccii. W treningach piłkarskich biorą udział osoby, z których większość uczestniczyła w tego rodzaju zajęciach, organizowanych przez wnioskodawcę okazjonalnie. W tej grupie znajdują się również osoby wcześniej nie trenujące futbolu. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu, popołudniu w wymiarze trzygodzinnym i są dostępne dla beneficjentów obojga płci. W treningach boccii uczestniczą uczniowie i absolwenci z głębszymi rodzajami niepełnosprawności, którzy ze względu na poziom funkcjonowania ruchowego i intelektualnego mają ograniczony dostęp do innego rodzaju zajęć sportowych. W przypadku tej części projektu wnioskodawca postanowił wykorzystać zalety boccii jako sportu dostępnego dla osób z poważnymi zaburzeniami sfery ruchowej. Przy odpowiednim wsparciu jest to bowiem sport, który mogą uprawiać nawet osoby z czterokończynowym porażeniem.

Zajęcia będą odbywać się jeden raz w tygodniu, po południu w wymiarze trzygodzinnym. Zaplanowano również organizację turnieju piłkarskiego pt. Integracyjny Turniej Piłkarski „Z piłką w sercu”. W turnieju, prócz uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego udział wezmą przedstawiciele zaproszonych placówek wspierających osoby z niepełnosprawnością z województwa dolnośląskiego.

Szybki kontakt

Jesteśmy codziennie do Twojej dyspozycji. Zadaj nam pytanie, wyślij wiadomość, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Armii Krajowej 2, 56-300, Milicz

soswmilicz@o2.pl

71 384 07 45