fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Strefa dobrych zmysłówimage

„Strefa dobrych zmysłów"

Istotą projektu jest poszerzenie oferty terapeutycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego o tzw. terapię wielozmysłową polegającą na stymulacji odbioru i przetwarzania właściwie wszystkich zmysłów, którymi dysponuje człowiek.

W tym celu stworzono w placówce Salę Doświadczania Świata nazwaną STREFĄ DOBRYCH ZMYSŁÓW. W ramach przedsięwzięcia ze środków projektowych zakupiono specjalistyczny sprzęt, czyli łóżko wodne, baldachim, domek lustrzany, drabinkę dźwiękową, tapetę z lampą uv, projektor i tzw. gwieździste niebo. Na potrzeby prowadzenia nowej formy terapeutycznej adoptowano jedną z sal SOSW. Prace adaptacyjne objęły montaż specjalistycznego oświetlenia, założenie rolet okiennych, pokrycie podłogi wykładziną, odświeżenie ścian i demontaż starych mebli i sprzętów. Część prac wykonali pracownicy SOSW we własnym zakresie, a koszty remontu pokryto ze środków własnych. W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie 50 godzin terapii polisensorycznej, która obecnie jest realizowana. Po zakończeniu projektu STREFA DOBRYCH ZMYSŁÓW będzie wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem.

Projekt finansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

  • Województwo Dolnośląskie

Szybki kontakt

Jesteśmy codziennie do Twojej dyspozycji. Zadaj nam pytanie, wyślij wiadomość, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Armii Krajowej 2, 56-300, Milicz

soswmilicz@o2.pl

71 384 07 45