fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Dolina Baryczy – turystyczny raj na krańcu Dolnego Śląskaimage

„Dolina Baryczy – turystyczny raj na krańcu Dolnego Śląska" (Samorząd Województwa Dolnośląskiego)

11 maja 2018 roku na terenie Ostoi w Miliczu zorganizowaliśmy piknik rekreacyjny, którego istotą było przybliżenie jego uczestnikom bryczki, jako jednej z form turystycznych charakterystycznych dla Doliny Baryczy. Prócz przejażdżek bryczkami przygotowaliśmy szereg innych atrakcji.

Nasz region jest wyśmienitym miejscem do organizowania przejażdżek bryczką. Jednym z jego skarbów jest sieć szlaków turystycznych wiodących przez miejsca pełne przyrodniczych atrakcji, wśród których nie brakuje osobliwości niespotykanych w innych częściach kraju, co czyni Dolinę Baryczy miejscem wyjątkowym. Bryczka daje możliwość dotarcia do tych miejsc osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, którym trudno byłoby zwiedzać region pieszo. M.in. promocji tego rodzaju turystyki służyła organizacja przedsięwzięcia. Mimo niepewnej aury, na terenie podmilickiej Ostoi pojawiła się rzesza naszych przedszkolaków, uczniów i absolwentów, wśród których byli wychowankowie Domu Dziecka „Dom nad Baryczą” w Krośnicach oraz przedstawiciele Świetlicy Środowiskowej „Chatka Puchatka”. Każdy z uczestników imprezy miał okazję pojeździć bryczką po malowniczych okolicach Ostoi, poczuć wiatr we włosach i usłyszeć tętent kopyt. Niektórzy korzystali z tej formy turystyki pierwszy raz w życiu. Uczestnicy imprezy mieli również sposobność popływać kajakami po jednym ze stawów Ostoi, podglądać ptaki i posilić się pysznościami z grilla. Dla najmłodszych przygotowano strefę dla dzieci. Milusińscy szaleli na skakańcach i uczestniczyli w animacjach. Impreza była kolejną z cyklu projektów o charakterze edukacyjno-ekologicznym i turystycznym realizowanych przez Milickie Stowarzyszenie „Razem bliżej”. Kolejne tego rodzaju przedsięwzięcia już wkrótce.

Zadanie zrealizowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego

  • Samorząd Województwa Dolnośląskiego

Szybki kontakt

Jesteśmy codziennie do Twojej dyspozycji. Zadaj nam pytanie, wyślij wiadomość, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Armii Krajowej 2, 56-300, Milicz

soswmilicz@o2.pl

71 384 07 45