fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
W stronę sportuimage

„W stronę sportu"

Istotą projektu była aktywizacja grupy 70 uczniów i absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego poprzez zapewnienie im uczestnictwa w regularnych zajęciach sportowych. Biorąc pod uwagę różny stopień niepełnosprawności oraz poziom funkcjonowania adresatów projektu zaplanowano prowadzenie dwóch rodzajów zajęć. Pierwsze to treningi piłkarskie, drugie zaś treningi bocci.

Zajęcia odbywały się na kompleksie Orlik przy milickim I LO bądź w sali gimnastycznej SOSW. W treningach bocce uczestniczyli uczniowie i absolwenci z głębszymi rodzajami niepełnosprawności, którzy ze względu na poziom funkcjonowania ruchowego i intelektualnego mają ograniczony dostęp do innego rodzaju zajęć sportowych. W przypadku tej części projektu wykorzystano zalety boccii jako sportu dostępnego dla osób z poważnymi zaburzeniami sfery ruchowej. Przy odpowiednim wsparciu jest to bowiem sport, który mogą uprawiać nawet osoby z czterokończynowym porażeniem. Projekt obejmował również organizację Integracyjnego Turnieju Piłkarskiego „Z piłką w sercu”. Dotychczas w turniejach, których byliśmy gospodarzami nasi piłkarze wykazywali się gościnnością i zawsze ktoś był przed nimi. Tym razem było inaczej, nie daliśmy się nikomu. Po fazie grupowej, nasza ekipa pewnie awansowała do półfinału. Tam udało się wygrać z reprezentacją SOSW Dobroszyce, pewnie bo 4:0. W finale było już znacznie trudniej, bo rywale, czyli ekipa z SP Wziąchowo Wlk. okazała się świetnym zespołem. Na szczęście nasi wygrali 1:0 zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju. Drugie miejsce zajęli nasi finałowi rywale, trzecie zaś ekipa z Dobroszyc. W turnieju uczestniczyły również reprezentacje WTZ-u Szarocin, SOSW Konarzew i SOSW przy ul. Parkowej we Wrocławiu. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a na szyi każdego z zawodników zawisł medal. Mecze w roli arbitra prowadził Przemysław Grochowicki.

Projekt finansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

  • Województwo Dolnośląskie

Szybki kontakt

Jesteśmy codziennie do Twojej dyspozycji. Zadaj nam pytanie, wyślij wiadomość, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Armii Krajowej 2, 56-300, Milicz

soswmilicz@o2.pl

71 384 07 45